Facebook

 


REAKCE NA PŘÍSPĚVEK V NÁVŠTĚVNÍ KNIZE

Reagujete na tento příspěvek

Kontejnery
Ladislav Jára  |  93.99.49.157  |  ladislav.jara(zavináč)atlas.cz
29.04.2019  23:14
Vážený pane Bulíne, celá věc se má dle mého názoru takto. Naše svozová firma v současnosti používá na svoz odpadů nový vůz a kdo ho viděl, musí dát za pravdu, že je výrazně větší než ten předešlý. Nejde ani tak o letní období, kdy se skutečně na předešlé místo dostane, ale v zimních měsících po úzké přístupové cestě mnohdy se zbytky sněhu a náledí nejspíš nikoliv. Věřte, že několikrát za zimu se ozve telefon svozové firmy, že to či jiné sběrné místo nejde vyvézt a řidič by případné poškození vozu zkrátka zaplatil ze svého. Obecní úřad i zastupitelstvo má snahu vycházet občanům vstříc i ohledně třídění odpadů a uvítá, když se v Přešíně najde místo, které bude vyhovovat všem. Do těchto záležitostí nemáme snahu násilně zasahovat a věřím, že o umístění rozhodnete právě a jenom sami v Přešíně. Prosím tedy, komunikujte spolu.
Jinak mi dáte za pravdu, že obyvatelé horního Přešína to mají ke kontejnerům daleko řadu let a domníváte se, že netřídí? O vzdálenosti to asi není. Roky tam odpad vozí a zatím jsem nezaznamenal žádnou stížnost. Ano, dolní Přešín to v současnosti má dále. Ale když najdete jiné místo, které bude vyhovovat všem (což patrně nikdy nenajdete, protože nejde se každému zavděčit), ale alespoň drtivé většině, ze strany zastupitelstva toto bude kvitováno s povděkem.
Jinak bych se rád zmínil o přestavbě "bývalých záchodů a sprch" na budovu občanské vybavenosti. Zrovna minulý týden jsem zhlédl fotky budovy a okolí před změnami a nebyl to pěkný pohled. V současnosti probíhá stavba terasy a následně pergoly a musím vyzdvihnout, že celou věc si vzali přešínští za své bez nároku na jakoukoliv odměnu. Ano, občerstvení hradí obec. Stejně tak jsou v těchto věcech aktivní i čížkovští, čečovičtí a co dokazují v Zahrádce řadu let, o tom snad není potřeba dlouze mluvit. Tyto společenské místnosti neslouží dle mého jen jako "nalejvárny", ale zorganizuje a plánuje se zde spoustu dalších akcí bez nichž by už tak povadlý společenský život v našich obcích úplně zanikl. A pokud potřebujete s něčím poradit, sehnat řemeslníka a další, zajdete zkrátka tam. Dříve se chodilo do hospod, ale ty na vesnicích prostě zanikají. Za mě, ještě že máme ty kluby a v nich lidi, co se o jejich chod a zvelebování starají.
A úplně na závěr. Opravdu se snažte spolu komunikovat, zastupitelé Vám v tomto budou nápomocni.
Ladislav Jára

Tučné položky jsou povinné.
Návštěvní kniha je moderována.
Text obsahu nesmí obsahovat odkazy, chcete-li sdělit ostatním adresu nějaké stránky vepište ho do textu formou www.xxxxx.xx. Zadávaný email je chráněn proti spamu.

Jméno:
E-mail:
Název příspěvku:
Doplňte výsledek 4 + 2 =
Text příspěvku: