Facebook

 


REAKCE NA PŘÍSPĚVEK V NÁVŠTĚVNÍ KNIZE

Reagujete na tento příspěvek

odpověď
Ing.Zdeněk Tomášek - starosta  |  88.146.186.10  |  ou(zavináč)obec-cizkov.cz
22.02.2011  08:11
Vážený pane Jane, zdravím Vás z Čížkova a děkuji za příspěvek do našich webových stránek.Devastace celého objektu bývalých kasáren v Chyníně je opravdu tristní a celé roky je to neřešený problém.Zprvu, po opuštění objektu armádou, byl objekt několik let hlídám různými agenturami, až posléze zůstal bezprizorní.Stal se eldorádem všech možných nájezdníků. Postupně se ztrácelo vše, co bylo možné ukradnout,stavba ubytovacího prostoru se stala rejdištěm divokých \"peintbolistů\" a dalších \"bojovníků\". Sama Obec Čížkov se po celá léta snaží získat objekt zpět,neboť leží na pozemcích patřících katastrálnímu území Čížkov a Chynín, částečně i Radošic, což je obec Mladý Smolivec. Stále se však nacházejí nové a nové legislativní problémy, které předání dané lokality brzdí, nebo úplně zastavují.Ale nejen obci Čížkov není stav objektu lhostejný. V současné době se vytvořilo občanslé sdružení, které se snaží spolu s obcí jednání o vydání objektu urychlit a přeměnit ho v centrum pro ekologii, ochranu přírody, informatiku a sport.Bude to jistě ještě běh na dlouhou vzdálenost, ale bez další iniciativy by se postupně stala lokalita bývalých kasáren nebezpečnou jak pro pohyb lidí tak pro ekologii. Vojenské objekty ve spodní části areálu jsou již sice odstraněny, ale za to se začínají ojevovat černé skládky rozmanitého charakteru.Doufám tedy, že i tyto nepříjemné argumenty přimějí armádu České republiky k jednání o urychleném převodu tohoto objektu.
Tak a teď trochu osobního vzpomínání. Já jsem rodák z Nových Mitrovic a v době Vaší vojančiny jsem žil v Železném Újezdě (\"Železňák\").Ve spolupráci s armádou se konaly různé braně sportovní akce, nemohu zapomenou na dobře fungující vojenský klub v Chyníně a vojenskou bigbeatovou kapelu George and crazzy five, a v neposlední řadě na dobu, kdy v Nových Mitrovicích byl znovu zrozen fotbal a barvy mého rodiště hájila Dukla Nové Mitrovice.Z té doby se zachovalo u nás i v okolních obcích ještě mnoho jmen bývalých příslušníků armády či občanských pracovníků. Nechci je však uvádět bez jejich svolení.
Vážený pane Jane, ještě jednou Vám děkuji za Váš příspěvek a zamíříte-li někdy k nám do Čech, budete milým hostem v Čížkově a rád s Vámi bývalý objekt kasáren v Chyníně navštívím.
Ing.Zdeněk Tomášek - starosta obce Čížkov.

Tučné položky jsou povinné.
Návštěvní kniha je moderována.
Text obsahu nesmí obsahovat odkazy, chcete-li sdělit ostatním adresu nějaké stránky vepište ho do textu formou www.xxxxx.xx. Zadávaný email je chráněn proti spamu.

Jméno:
E-mail:
Název příspěvku:
Doplňte výsledek 8 + 2 =
Text příspěvku: