Facebook

 


REAKCE NA PŘÍSPĚVEK V NÁVŠTĚVNÍ KNIZE

Reagujete na tento příspěvek

Jak jsem prohrál v soutěži, kterou jsem nechtěl
Bulín Vít  |  178.77.238.112  |  vit.bulin(zavináč)seznam.cz
08.07.2019  20:41
Ve čtvrtek 4.7. 2019 bylo veřejné zasedání zastupitelstva obce Čížkov v Liškově. Na závěr byla diskuze. Jako první bod se probírala Petice o kontejnerech v Přešíně. Ze způsobu, jak pan starosta Petici a přiložený dopis přečetl, bylo znát, jak se mu Petice podporovaná 24 podpisy, nelíbí. K pobavení všech některé podpisy zpochybnil. Přesto zůstalo 20 podpisů, to byl limit pro Petici. Diskuze se rychle rozjela. Dispečerka tomu nerozumí a my jsme za volantem takového velkého auta nikdy neseděli. Nicméně pan starosta mluvil s řidičem a připustil, že je v možnostech řidiče i auta odvážet odpad z původního místa a to i v zimě, když bude odklizen sníh. Dlouhé roky to tak fungovalo, pokud napadl sníh a protahovala se ulička k hasičárně i ke kontejnerům. Tak proč je najednou problém? V tom to asi nebude. Věcnou debatu zastínily emoce. A tak pan starosta zveřejnil další petici, nazval bych jí antipeticí, kterou uspořádal pan Jan Skřivánek, zřejmě i autor nápadu kontejnery přemístit. Tato antipetice byla panu starostovi dodána těsně před zasedáním. Hrálo se o hodně. Proslýchá se, že pan zastupitel Jan Skřivánek pohrozil rezignací. Situace byla zachráněna, 71 lidem vyhovuje nové místo pro kontejnery. Bylo patrné, že se za pana Skřivánka postavil pan starosta i další zastupitelé. Rebélie byla potlačena, ale "technické důvody" mi nejdou do hlavy.
Paradoxem celého zasedání bylo, že se odehrálo venku v prostoru u kontejnerů před Hasičským klubem v Liškově. Pan starosta na závěr pochválil liškovské, jaké mají pěkné kontejnery. Ale pozor na "technické důvody". Všiml jsem si, že jsou nebezpečně nakloněny a v pořádném kopci, a v zimě, to ani nebudu domýšlet. Proti Liškovu byly kontejnery v Přešíně v rovině a musely pryč.

Beru to sportovně: Sláva vítězi a čest poraženým!
Děkuji všem 24 lidem z Přešína za podporu.
Bulín Vít

Pro ty, co se v tom chtějí zorientovat přikládám Petici s přílohou.

Petice
za navrácení kontejnerů na sklo, plasty, bioodpad a papír na původní stanoviště
PROČ?
- Informace, že firma odvážející tento odpad není schopná na původní stanoviště zajet je naprosto mylná
-Pro mnoho občanů starších věkem je vzdálenost za vesnicí překážkou
-Na novém stanovišti není žádné osvětlení, cesta je úzká, když se setkáte s kamionem jedoucím do kravína, tak skončíte v příkopu
-JE NORMÁLNÍ umožnit občanům třídit odpad, NE JIM TO ZTĚŽOVAT
Podepsáno 24 občanů.

Příloha

KONTEJNERY
Odpady si přinášíme domů s každým nákupem. Plasty, papír, sklo. Společensky i ekologicky nejlepší způsob, jak se odpadu zbavit, je třídění. Kontejnery na tříděný odpad byly v Přešíně donedávna umístěny na šikovném místě, uprostřed vesnice za hasičskou zbrojnicí. Někdo to měl blíž, jiný dále. Začal se realizovat dobrý nápad - vylepšení vchodu do budovy občanské vybavenosti. Zároveň se začalo mluvit o problémech s odvozem kontejnerů. V zimě to klouže, velké auto, prý couvání od Spolčáku, nízko visící dráty, zapáchající kontejnery atd. Tolik problémů najednou!
Prostě kontejnery upadly v nemilost a byly odvezeny ke kravínu za vesnici, tam, kam nikdo chodit nepotřebuje..
Na původním místě se objevilo "z technických důvodů přemístěno". Bylo nám to divné, tak jsme zatelefonovali na firmu, která odpady odváží.
Paní Kovářová, která to má na starost, nám řekla: " MY JSME PODNĚT NA PŘEMÍSTĚNÍ KONTEJNERU NEDÁVALI. OBEC NÁM POSLALA MAIL,ŽE SE ZMĚNILO STANOVIŠTĚ."
Od začátku jsem přesvědčen, že fraška kolem kontejnerů je záměrně vytvořena. Původní stanoviště bylo vyhovující. Pro nejméně 2/3 občanů snadno dostupné.
Uvedu příklad - v Čížkově mají kontejnery na návsi/velice šikovně zakryté plakátovací plochou/. Proč se neinspirovat? Tak by třídění odpadu přispělo k informovanosti občanů o dění v obci a okolí. Ale zpět k příkladu. Co by si pomysleli čížkovští, kdyby zastupitelé rozhodli, že lepší místo je na parkovišti u hřbitova?
Nebo jiný příklad. Každý z nás má doma popelnici. Máme ji snad na konci pozemku nebo někde při ruce, aby dobře posloužila?
Přes Návštěvní knihu na webu obce jsem napsal svůj názor na nové umístění kontejnerů. Zajímavá byla reakce - já a moje žena jsme byli obviněni, že poškozujeme dobré jméno hasičského sboru v Přešíně, a proto na nás bude podáno trestní oznámení. Také pan starosta se vložil do debaty a přislíbil řešení.
Poslední informací je, že to vadí jenom nám, a že se tím obecní zastupitelstvo nebude zabývat.
Přišli za námi někteří občané a chtěli uspořádat referendum o kontejnerech společně s volbou do evropského parlamentu. To jsme neudělali.
Rozhodli jsme se pro Petici, ze které je jasné, že nejsme jediní, kterým to vadí.
Přemístění kontejnerů je nedomyšlené a úplně zapadl jejich hlavní účel, aby se odpad třídil co nejsnadněji
Snadná dostupnost je rozhodující.
Bulín Vít, Bulínová Libuše

Tučné položky jsou povinné.
Návštěvní kniha je moderována.
Text obsahu nesmí obsahovat odkazy, chcete-li sdělit ostatním adresu nějaké stránky vepište ho do textu formou www.xxxxx.xx. Zadávaný email je chráněn proti spamu.

Jméno:
E-mail:
Název příspěvku:
Doplňte výsledek 10 + 2 =
Text příspěvku: