Facebook

 


REAKCE NA PŘÍSPĚVEK V NÁVŠTĚVNÍ KNIZE

Reagujete na tento příspěvek

Z technických důvodů
Vít Bulín  |  178.77.238.112  |  vit.bulin(zavináč)seznam.cz
29.04.2019  19:21
Také letos jsem prošel svou oblíbenou trasu Přešín - Nechánice, abych sebral odpadky kolem cesty. Bylo toho víc než jeden pytel, převážně plastových lahví a plechovek od nápojů. Nechápu, proč to lidé vyhazují do přírody. Asi proto, že se málo chodí pěšky a z auta to není vidět. Píšu o tom proto, že mě překvapilo přemístění kontejnerů na tříděný odpad. Kontejnery byly přemístěny do vzdáleného místa kam málokdo chodí, v podstatě mimo obec. Proč se tak stalo? Prý z technických důvodů. To mi připomíná dobu za komunistů, když se mělo něčemu zabránit, tak se dala cedulka "z technických důvodů se nekoná..." Myslel jsem si, že technika má sloužit a ulehčovat život, a ono ne! My se musíme přizpůsobit technice. Moc velký auto, špatně se mu couvá. Já ale vím, že před hasičskou zbrojnicí je dostatečný prostor i na velké auto. Jestli to není jinak. Před "budovou občanské vybavenosti" /bývalé sprchy a záchody koupaliště/ se staví terasa s pergolou, kde se párkrát za rok posedí. Muselo by se projít kolem kontejnerů a to by bylo urážlivé. A tak se rozhodlo, že se kontejnery dají pryč, přestože to místo léta dobře sloužilo.
Můj názor je, že kontejner by měl být přístupný při běžné cestě po vsi, a ne aby lidi chodili nebo jezdili někam za ves, kam se běžně nechodí. To povede k tomu, že se třídit nebude, v lepším případě skončí odpad v popelnici, v horším se spálí v kamnech nebo se vyhodí kolem cest a v lese.
Původní místo za hasičskou zbrojnicí bylo dobré místo a technické důvody považuji za výmluvu.
Vít Bulín Přešín

Tučné položky jsou povinné.
Návštěvní kniha je moderována.
Text obsahu nesmí obsahovat odkazy, chcete-li sdělit ostatním adresu nějaké stránky vepište ho do textu formou www.xxxxx.xx. Zadávaný email je chráněn proti spamu.

Jméno:
E-mail:
Název příspěvku:
Doplňte výsledek 10 + 9 =
Text příspěvku: