1. MÍSTO - ZLATÝ ERB 2012

S radostí oznamujeme, že stránky obce Čížkov zvítězily v krajské soutěži ZLATÝ ERB o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí.

Na slavnostním ceremoniálu 14. ročníku soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí byly dne 14. 3. 2012 v sále zastupitelstva Krajského úřadu Plzeňského kraje vyhlášeny výsledky krajského kola. Cenu za první místo převzali z rukou náměstka hejtmana pro oblasti regionální rozvoj, fondy EU a informatiku Ivo Grünera starosta obce Čížkov Ing. Zdeněk Tomášek, administrátor stránek MgA. Dušan Skala a účetní obce Jana Linhartová. Internetové stránky obce Čížkov tak postupují do celostátního kola, jehož výsledky budou vyhlášeny v pondělí 2.4.2012 v Hradci Králové v průběhu konference ISSS. Držíme palce!

Vyhlášení výsledků ZLATÝ ERB 2012 na slavnostním ceremoniálu dne 14. 3. 2012 v Plzni
Náměstek hejtmana pro oblasti regionální rozvoj, fondy EU a informatiku Ivo Grüner při vyhlášení výsledků ZLATÝ ERB dne 14. 3. 2012 v Plzni
Starosta obce Vrčeň Bc.Petr Mašek se tentokráte musel spokojit s druhým místem.
Starosta obce Čížkov Ing.Zdeněk Tomášek přebírá cenu za první místo.

Co je soutěž Zlatý erb?

Zlatý erb je soutěží o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Letos vyhlásilo Sdružení Zlatý erb 14. ročník.

·         Osobní záštitu nad soutěží převzal Mgr. Ondřej Veselský - náměstek ministra vnitra pro veřejnou správu, legislativu a archivnictví.
·         Záštitu ministra pro místní rozvoj České republiky nad soutěží převzal Ing. Kamil Jankovský, ministr pro místní rozvoj ČR.
·         Nad cenou o nejlepší elektronickou službu převzal osobní záštitu Ing. František Dohnal.
·         Krajská kola vyhlašují kraje ČR.

Soutěž je pořádána ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR, sdružením Český zavináč, portálem Města a obce online a konferencí ISSS. Zlatý erb byl oceněn jako finalista světové soutěže Stockholm Challenge Award a jako vítěz soutěže Český zavináč 2011.

Smysl soutěže Zlatý erb spočívá nejen ve vlastním srovnání webů měst a obcí, ale poskytuje také jejich webmasterům a provozovatelům užitečné informace a hodnocení pro další zlepšování.

Soutěž Zlatý erb je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Předsedou celostátní poroty je Ing. Tomáš Holenda. Obce kraje, které nevyhlásí své krajské kolo, hodnotí tzv. Malá porota pod vedením Ing. Jiřího Benedikta.

Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. V krajských kolech se hodnotí tzv. povinně zveřejňované informace, kvalita úřední desky podle správního řádu, rozsah zveřejněných dalších informací, názornost ovládání webu, navigace a přehlednost stránky, výtvarné zpracování a bezbariérová přístupnost.

Hlavní ceny budou v krajském i celostátním kole uděleny v kategoriích:
a) nejlepší webové stránky města
b) nejlepší webové stránky obce
c) nejlepší elektronická služba

Na celostátní úrovni na konferenci ISSS v Hradci Králové se opět budou vyhlašovat i zvláštní ceny za bezbariérový přístup, zvláštní cena za nejlepší turistickou prezentaci a zvl. cena pro web kraje.

Děkujeme sponzorům hlavních cen společnostem Microsoft a Olympus. Společnost Velebný & Fam dodává stolní vlaječky soutěže.

Za Sdružení Zlatý erb a portál Města a obce online: Vít Savický a Roman Milner, organizátor soutěže

zdroj: http://zlatyerb.obce.cz

Autor fotografií: Jana Linhartová, Dušan Skala