Facebook

 


VEČERY S FILMEM V CHYNÍNĚ

Přinášíme Vám malé ohlédnutí za pěti léty kulturního dění, které se pod hlavičkou Místní knihovny uskutečňuje v chalupě bývalé fořtovny v Chyníně.


V chynínské chalupě, dříve č.p. 9 (stará fořtovna), se od ledna roku 2014 měsíčně pořádají pod hlavičkou Místní knihovny kulturní akce. Jedná se například o projekce dokumentárních filmů s lidskoprávní a ekologickou tématikou z Jednoho světa, KineDoku či z distribuce Greenpeace, autorské čtení publicistky a spisovatelky Ladislavy Chateau, přednášku neurofyziologa MUDr. Karla Ježka, Ph.D. a další.

Během roku 2018 se osmi filmových projekcí v Chyníně zúčastnilo celkem 86 diváků.
V závěru roku byly Večery s filmem v Chyníně již potřetí součástí řetězce kin celorepublikového festivalu filmů, který pořádá Severský filmový klub. Chynínský program byl uveden na ČSFD (Česko-Slovenská filmová databáze).
V létě 2017 byla chynínská chalupářka a knihovnice Marta Kočková oceněna zástupci Jednoho světa v rámci republiky jako Zlatá promítačka a byl s ní natočen videomedailonek zveřejněný na internetu (https://www.youtube.com/watch?v=eZgxIsMPhvU).

Za 5 let své činnosti v Chyníně se těchto kulturních a vzdělávacích akcí účastnilo celkem 778 návštěvníků. Setkávali se zde návštěvy z Chynína, Železného Újezdu, Dožic, Čížkova, Starého Smolivce, Přešína, Planin, Lipnice, Spáleného Poříčí, Šťáhlavic, Nebílov, Plzně, Písku a Prahy.

Čtenáři si v knihovně (http://book-4u.weebly.com) za stejnou dobu půjčili a přečetli 532 knih.

Večery s filmem v Chyníně
Večery s filmem v Chyníně

Publikováno: 11.02.2019

Aktualizováno: 22.05.2019