Facebook

 


JAK JE DŮLEŽITÉ MÍTI POJIŠTĚNÍ

Marta Kočková z Chynína touto cestou děkuje za pomoc při odstraňování následků zásahu bleskem, který udeřil do jejich chalupy v Chyníně.Ráda bych touto cestou zveřejnila velké poděkování za pomoc při odstraňování následků zásahu bleskem naší chalupy v Chyníně. Ojedinělý blesk během lijáku udeřil do komína, znehodnotil připojení k internetu, částečně rozmetal eternitovou krytinu střechy, zlikvidoval všechnu jemnější elektroniku v chalupě a vypálil 35 A pojistky ze skříňky ČEZ.

Zakrývání střechy zapůjčenou rozměrnou plachtou obstarali hasiči ze Spáleného Poříčí. Těm později večer pomáhal také Pavel Krejčí ml.. Pohotovost ČEZ nám před půlnocí zajistila přívod el. proudu z veřejné sítě a my mohli rozsvítit, vnitřní rozvod byl kupodivu v pořádku. 

Poděkování patří také našim sousedům. Zdeňku Pikalovi za okamžité půjčení plachty na střechu, morální podporu a v dalších dnech za riskantní pomoc, kdy s mým manželem (70) sami dva na střeše zatěžkávali plachtu fošnami, hrozilo její utržení větrem. Manželům Koláčkovým za pořizování důležité fotodokumentace pro pojišťovnu. Panu starostovi za pomoc s vyhledáváním možných pokrývačů v kraji a ještě po několika dnech za zájem, jak situaci zvládáme. Pokrývačům Heřmanovým z Čížkova, kteří i přes přemíru vlastní naplánované práce si nakonec vyšetřili čas a bravurně střechu opravili. Panu pokrývači ze Štítova, který přislíbil a byl v záloze. Poděkování Pavlu Krejčímu st. za doporučení, panu elektrikáři Šulovi za proměření elektřiny a potvrzení, že vnitřní rozvody jsou opravdu nenarušené, Internet Hned ze Spáleného Poříčí za jiné umístění antény a znovupřipojení. V neposlední řadě posílám poděkování přátelům za nabízenou pomoc a povzbuzení.

Marta Kočková, chalupářka z Chynína

 

Hasiči pomáhají po úderu blesku do chalupy Kočkových v Chyníně
Hasiči pomáhají po úderu blesku do chalupy Kočkových v Chyníně

Autor fotografií: Marta Kočková

Publikováno: 29.07.2021

Aktualizováno: 29.07.2021