Facebook

FOTBALOVÝ TURNAJ V ČÍŽKOVĚ

V sobotu 23.6.2012 se fotbalové mužstvo Zahrádky zůčastnilo turnaje O pohár starosty obce v Čížkově a přivezlo krásnou stříbrnou medaily.

Mužstvo Zahrádky na fotbalovém turnaji v Čížkově 23.6.2012

Jako každý rok se tým Zahrádky účastnil turnaje ve fotbale v Čížkove. Na turnaj se přihlásilo 8 týmů.

1. zápas Zahrádka - Čížkov II 1:0
Zápas začal dlouhým čekáním na soupeře, který nebyl připraven na hru. Nakonec jsme zápas vyhráli 1-0. Gól dával Dan Červený.

2. zápas Zahrádka - Betonová Zídka 0:0
Betonová zídka byla po většinu zápasu lepší, ale náš tým se dostával do brejků a zahodil nejméně tři šance. Naše střeli končili na tyčích. Jednou jsme trefili i bránu ale míč se odrazil od zadní konstrukce brány a hned vyletěl zpět do hřiště. Spící rozhodčí samozřejmě nic neviděl, tak gól neuznal. Zápas skončil remízou 0:0.

3. Zápas Zahrádka - Sedliště 1:0
Prvních 5 minut jsme souseda ze Sedliště fotbalově přehrávali a měli několik šancí. Jedna z nich vyústila po kombinaci gólem Petra Čechury. Po našem gólu se hra vyrovnala. Zápas nakonec skončil naší výhrou 1-0.

Do čtvrtfinále jsme postoupili z druhého místa jen o skoré za Betonovou zídkou.

čtvrtfinále

Zahrádka - Čečovice 1:0
Naším soupeřem byl tým sousedních Čečovic, který skončil ve druhé základní skupině na 3 místě. Náš tým se hned v úvodu ujal vedení a gól slavil Matěj Soukup. Po vstřeleném gólu jsme se zaměřili na obranu. Zápas skončil nakonec naším vítězstvím 1-0 a postupem do semifinále.

semifinále

Zahrádka - Čížkov I 2:1
V semifinále nás čekal favorit turnaje Čížkov I. Tomuto týmu jsme chtěli vrátit loňskou porážku z finále tohoto turnaje a po roce si zase zahrát o pohár Starosty obce Čížkov. V prvním poločase se povedlo Honzovi Spievakovi prostřelit krásnou střelou Čížkovského gólmana i s obranu. Čížkov nás začal přehrávat. V některých chvílích nám přišlo, že Čížkov hraje ve složení 5+1+rozhodčí. Dvě minuty před koncem se mu za pomoci rozhodčího povedlo střelit vyrovnávací gól. Nakonec zápas skončil remízou 1:1. Hráči Čížkova navrhovali zahrát ještě 5 minut prodloužení. Ale podle pravidel turnaje se měli kopat penalty, tak jsme šli na penalty. Doslova šli protože Čížkovu se nelíbilo hřiště na kterém se zápas odehrál, proto se náš tým musel přesunout na druhé hřiště. Po dlouhých dohadech o tom jestli bude prodloužení nebo penalty se šlo kopat. Zahrádka proměnila všechny čtyři penalty, co kopala. Gól vstřelili Hozna Šípkovský, Petr Čechura, Dan Červený a Matěj Soukup. Čížkov nedal z pěti penalt dvě. Jednu chytil dobře chytající gólman Zahrádky a pátou penaltu střelec Čížkova kopl na břevno míč se odrazil na brankovou čáru. Čížkov si nepřipouštěl porážku a tlačil na rozhodčího, že to byl gól. Po pěti minutách hádání nakonec rozhodčí gól možná i na radu přihlížejících diváků gól neuznal. Některé nápady Čížkova nás zarazili např. penalta se bude kopat znovu nebo že si zahrajeme prodloužení. Zahrádka se probojovala do finále a to měla ještě jednu penaltu k dobru.

finále

Zahrádka - Betonová Zídka 0:2
Ve finále se potkali dosud dva neporažené týmy. Naším soupeřem byla Betonová zídka. Náš tým už neměl už moc sil po vyhraném semifinále a lepší Betonová zídka se brzo ujala vedení 1-0. Do prvního poločasu jsme prohrávali už 2-0. Nakonec se nám povedlo vstřelit alespoň čestný gól, který bohužel nebyl uznán. Míč byl údajně v autu a rozhodčí se vymluvil na to, že situaci neviděl, tak raději nám gól neuznal. Když naši hráči pokřikovali na rozhodčího, tak jim řekl, že koukal na mobil, který měl v kapse. Tato výmluva nás rozesmála a raději jsme už nic nekomentovali. Jestli míč byl v autu nebo nebyl to už je jedno. Betonová zídka vyhrála zaslouženě po lepším výkonu finále 2-0. My jsme se nakonec spokojili s pohárem za druhé místo.