Facebook

 


OSLAVY STÁTNÍHO SVÁTKU REPUBLIKY ČÍŽKOV

V sobotu 11. 11. 2023 se v Čížkovském hostinci uskutečnily oslavy státního svátku Republiky Čížkov.


13. listopad je vyhlášen státním svátkem Republiky Čížkov již z počátku založení našeho recesistického uskupení. Bylo to spontánní reakce na slova tehdejšího prezidenta pana Václava Havla, že mezi lidmi zase převládá „blbá nálada“. Naším krédem tedy bylo, je a bude proti blbé náladě bojovat, což je sice velice vítané a chvályhodné, ale také nezměrně těžké. Oslavy letos započaly již  sobotou 11.listopadu.V hasičském klubu se sešla velice četná veřejnost spolu s hosty. Hudební doprovod obstaralo Duo La Skala ze Šťáhlav.  Páni hudebníci Zdeněk Lang (housle) a Zdeněk Skala (kytara, klávesy) se velice tuze činili a publikum nadchli téměř nepřetržitou hrou a zpěvem, v níž dominovala country muzika v širokém a mnohaletém spektru. Krásné posezení trvalo  dlouho do noci. V neděli si vláda republiky Čížkov „lízala rány „ z předchozí oslavy, ale v pondělí odpoledne, v den sváteční (13.listopad) se opět sešla na rehabilitační vládní zasedání v klubu. Státní svátek byl tak důstojně oslaven a doslaven.

Projev presidenta Republiky Čížkov. Vlajku Republiky Čížkov pevně třímá ministr dopravy Eda Mištera.
Duo LaSkala, vlevo houslista Zdeněk Lang, vpravo kytarista Zdeněk Skala, uprostřed ,v tu chvíli hostuj, ící Ondra Šplíchal s foukací harmonikou.
Ministr strojírenství Jaromír Jílek s účetní Maci Mišterovou
Ministr zahraničních věcí Štefan Šmíro s manželkou Vendou
Milý host a kamarád prof. JUDr Vladimír Franz. Pro ty co neví, tak ten vpravo.
Tiskový mluvčí Franta Lepší Dobrota (vlevo) a ministr zahraničí Štefan Šmíro Maďar, pějí oslavný song na úsporný balíček.

Projev presidenta u příležitosti oslav státního svátku Republiy Čížkov

Vážená vládo, dámy a pánové a přibyvší hosté.

Vydrží-li jakákoliv mocnost oslavit v nepřetržité řadě dvacátý třetí státní svátek pod vedením jednoho presidenta, je to jasným důkazem toho, jak je president milován a veleben. Nic na tom nesnižuje fakt, že jsem se samozvolil a nelze mi tedy odvolat ani na základě všelidového referenda, natož pak nějakým vládním usnesením, či dokonce volbami. Já Vám za to mohu slíbit, že se ještě dostatečně dlouho hodlám vyhřívat  na výsluní demokratické moci. Jiné sliby nehodlám vyhlašovat a už vůbec ne plnit!. Už jen z toho důvodu, že vláda našeho jediného  zahraničního souseda se sídlem v Praze ,vyhlašuje furt něco, co zatím nenese plody blaha ani ve snech jejích pánů ministrů. No, ale abych jen nekritizoval  ony dámy a pány ve Strakovce, nějaké dobré a vítané informace od nich přece jen tu a tam registruji. S nezměrnou radostí jsem se z úst pana pražského premiéra dozvěděl, že Nutela je v Německu lacinější a dokonce ve větším množstvím. Škoda, že  v našem vládním ansáblu nemáme ministra pro cizinecký ruch a cestování. Byl by okamžitě pověřen uspořádat zahraniční zájezd do Waldsassenu a to by bylo, abychom tam Sasíkům tuto nepostradatelnou potravinu nevykoupili ! Při té příležitosti bychom si mohli zaskočit do Polska pro kuřata, do Rakouska pro máslo, do Maďarska pro papriku a na Slovensko pro chleba. A pro šetřílky ještě jedna bomba ! Naše BISka, tedy Brdská informační služba, odposlechla kdesi v lesích za Míšovem na pasece velice zajímavý rozhovor dvou čarodějnic, z čehož vyplynulo, že v Austrálii je lacinější nejen rýže, ale i živočišné uhlí. Prý se tam co nevidět vypraví, je co přijde do koloniálu na Teslínech zásilka košťat se strmou dráhou letu a s dlouhým doletem. Je prý to dovoz z Mongolska, tam je tento sortiment levnější.

No, jak je vidno, má naše matka Česko ještě hodně co dohánět. Ale je to tak trochu vody na lopatky našeho mlýna s bojem s blbou náladou. Tato materie nemá šanci díky vládním mudrlantům z našeho života zmizet . A to jsem si pro tentokrát nevzal na paškál vládní úsporný balíček. Je však nabíledni, že tento manuál na cestu k prosperitě, podrobí drtivému rozboru hlavně život sám. A pak se přidá i Republika Čížkov.

Ke všeobecnému dění v Republice Čížkov musím s radostí uvést, že se  daří naplňovat naše tři postuláty.

  1. Pomalu k práci a rychle ke korytu jsme si osvojili beze zbytku a bez potíží.
  2. Z každého Pražáka do dvou let vesničan, plníme na 100 %. Dosáhli jsme až takových skvělých výsledků, že jedna Pražanda, mimochodem současná účetní Republiky Čížkov a jediná žena ve vládě v nevládní funkci) si zažádala v Čížkově o trvalý pobyt, který jí byl udělen! Též se tak stalo i jednomu Pražákovi, který je dokonce členem vlády Republiky Čížkov.
  3. Poděkování pražské vládě Děkujeme, nechoďte k nám: viz výše uvedeno v projevu.

Vážení a milí oslavující, Republika Čížkov má na své třiadvacetileté cestě v boji s blbou náladou mnoho nepřehlédnutelných milníků. Je to zásluhou bodrého presidenta a loajálních, byť občas tvrdohlavých, členů vlády. A velice rád vzpomenu i Vás, milé hosty, protože bez Vás a pro Vás, by to nešlo.

Ať tedy i nadále vzkvétá nedostižitelná Republika Čížkov. Ať nadále, alespoň doma, bortí nedobytné zdi blbé nálady. Ať žijeme ve stálém  přátelství a kamarádství. Sláva Republice Čížkov.

Autor článku: Ing. Zdeněk Tomášek

Autor fotografií: Petr Kokoška

Publikováno: 11.11.2023

Aktualizováno: 13.12.2023