Facebook

 


KRONAVIRUS - DŮLEŽITÉ INFORMACE

Užitečné informace o nákaze COVID-19.

Prosíme dodržujte nařízení vlády a omezte pohyb na veřejnosti! Používejte ochranné roušky!


 

Máte podezření na nákazu koronavirem?
Jak postupovat naleznete ZDE.

V případě podezření na nakažení - zůstaňte doma a TELEFONICKY kontaktujte svého praktického lékaře nebo příslušnou hygienickou stanici.


 INFOLINKA - 1212 - poradna ohledně koronaviru
Pravidla komunikace s operátory 1212 - ZDE (linky 155 a 112 volejte jen v případě vážných zdravotních problémů či ohrožení života).

 


 

Přehled právních předpisů vydaných v souvislosti s výskytem koronaviru v ČR - ZDE

 


 

Používání ochranných prostředků - ZDE.
Ministersvo zdravotnictví ČR podrobně informuje o používání ochranných prostředků a opatřeních v souvislosti s nákazou COVID-19.

 


V souvislosti s vyhlášením Nouzového stavu pro území celé České republiky spojeným se šířením onemocnění COVID – 19, způsobený novým koronavirem SARS-CoV – 2, Vás informujeme, že ode dne 13. 3. 2020 od 12:00 hodin je na telefonním čísle 606 064 933 zřízena informační telefonní linka města Nepomuk, která bude sloužit pro přijímání informací a vyřizování dotazů občanů. Uvedená linka bude v provozu každý den vždy od 8:00 hod do 15:00 hod. do odvolání. Nonstop nouzová telefonní linka pro ČR je 1212.

Aktualizace: od 19.3. již není možné chodit bez zakrytých úst a nosu (rouška/šála/šátek) nikam z nařízení vlády, nutné jsou často i rukavice.

Při porušení níže uvedených opatření hrozí pokuta až do výše 3 miliony korun. Doporučujeme se kromě zaměstnání nikde nezdržovat a omezit také oslavy a jiná setkání v soukromí. Vše, co můžete odložit včetně návštěv úřadů, odložte. Byla prodloužena i lhůta na podání daňových přiznání (o 3 měsíce).

Vláda vyhlásila kvůli koronaviru nouzový stav.

Od čtvrtka 12. března od 14 hodin a na 30 dnů. Od pátečních šesti hodin také vláda zakázala s účinností ode dne 13. března 2020 od 6:00 hod. divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy a veletrhy, vzdělávací akce, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí přesahující ve stejný čas 30 osob, a to do odvolání tohoto mimořádného opatření (předběžně na 30 dní).

Nově byla na celou republiku uvalena Karanténa.

Karanténa znamená zákaz volného pohybu na území celé České republiky s výjimkou cesty do zaměstnání či k výkonu podnikatelské činnosti. Zákaz volného pohybu nemá platit pro nezbytné cesty za rodinou nebo osobami blízkými, pro zajištění základních životních potřeb, jako je nákup potravin, léků či hygienického zboží, krmiva pro zvířata, vyřízení nezbytných bankovních nebo poštovních služeb či doplnění pohonných hmot. Výjimku mají dostat také cesty do zdravotnických zařízení, včetně nezbytného doprovodu příbuzných a některé profese. Lidé zajišťující bezpečnost, zdravotní péči, sociální péči, veřejnou hromadnou dopravu či rozvážkovou službu. Krátce mohou lidé chodit také do přírody, ale měli by dodržovat odstupy zhruba 2 metry.

Od pondělí (16. 3.) je zakázáno cestovat z Česka do zahraničí a znemožněn vstup cizinců do země. Existují výjimky např. pro zaměstnance pracující 100 km od hranic. 
Od sobotních (14.3.) 6 hodin jsou zavřené všechny obchody s výjimkou potravin, lékáren, drogerií, pošt, benzinových pump a některých dalších. Opatření platí do 24. března do 6 hodin. Může být prodlouženo.
Od sobotních (14.3.) 6 hodin musí být zavřené všechny restaurace, pivnice, bary a podobná zařízení. Výjimka platí pro zaměstnanecké či vězeňské stravování. Zákaz se nevztahuje na prodej mimo provozovny, tedy třeba provozovny rychlého občerstvení s výdejovým okénkem nebo prodej jídla s sebou bez vstupu do provozovny. Výjimka u uzavření obchodů platí dále například pro prodejny výpočetní techniky a spotřební elektroniky, malých domácích zvířat a krmiv a dalších potřeb pro zvířata, brýlí a kontaktních čoček, novin a časopisů či tabákových výrobků.

Tento zákaz se nevztahuje na schůze, zasedání a podobné akce ústavních orgánů, orgánů veřejné moci, soudů a jiných veřejných osob, které se konají na základě zákona, a na pohřby. Naopak na svatebním obřadu nesmí být více než 30 osob.

 

Vláda dále zakazuje:

S účinností ode dne 13. března 2020 od 20:00 hod. přítomnost veřejnosti v čase mezi 20:00 hod. a 6:00 hod. v provozovnách stravovacích služeb,
S účinností ode dne 13. března 2020 od 6:00 hod. činnost provozoven stravovacích služeb, umístěných v rámci nákupních center s prodejní plochou přesahující 5 000 m2
S účinností ode dne 13. března 2020 od 6:00 hod. přítomnost veřejnosti v provozovnách poskytovatelů některých služeb – posilovny, přírodní a umělá koupaliště, solária, sauny, wellness služby, hudební a společenské kluby, zábavní zařízení, veřejné knihovny a galerie;

 

Aktuální do: 31.05.2020